Bemutatkozás

Ménteleki Általános Iskola

Iskolánk  Kecskeméttől 12 km-re, Méntelek épített központjában, páratlanul szép környezetben található.

Ablakaink a természetre néznek, s bármerre induljunk, pár perc múlva erdőben sétálhatunk.

Az 1959-ben felépült iskola 2010-ben kapott egy új, 3 tantermes, akadálymentes épületszárnyat. Régi és új tér alkot jól használható  egységet, ide érkeznek tanítványaink a szomszédunkban működő óvodából, de Lajosmizséről, Ladánybenéről, és Kecskemétről is egyre többen.

Családias légkör

A tanítás, az értékek átadása nyugodt, családias légkörben, alacsony létszámú osztályokban történik. Az osztályok többségében 20-21 fővel meg tudjuk valósítani az egyéni foglalkozásokat, a csoportmunkákat.

Modern oktatás

Interaktív táblás tantermeink, jó ellátású könyvtárunk, modern számítástechnikai termünk a XXI. század követelményeit közvetítik. Az intézményben folyó színvonalas, korszerű oktatási módszereket, és megfelelő rásegítéseket alkalmazó pedagógiai munkának köszönhetően tanítványaink a középiskolai kívánalmaknak megfelelően hagyják el iskolánkat.

Mottónk:

Mint fenn,

Úgy lenn

Kinn és benn

Minden ugyanaz

Ökoiskola

Ennek megfelelően intézményünk az örökös Ökoiskola címéhez méltóan kívánja a felnövekvő nemzedékekkel megértetni és elfogadtatni, hogy mind részei vagyunk a Természetnek. Pedagógiai folyamataink a környezettudatos magatartás és a fenntartható fejlődésért felelős életvitel formálását erősítik. A helyi civil szerveződésekkel együtt kívánjuk természetes adottságainkat megőrizni, tanösvényeket létrehozni, az itt élő növény-és állatvilágot megismerni. Különleges lehetőségünk, hogy szabadtéri órákat, terepgyakorlatokat tarthatunk, szabadidőnk helyszíne a RÉT, és az ERDŐ.

Az iskola Méntelek szellemi, és közösségi életének szerves része lehet, ha közösségformáló rendezvényeinket a település újrainduló, friss szerveződéseihez is kapcsoljuk.

A hajdan gazdag néphagyományok újjáélesztésével erősítjük saját közösségünket a kézműves-rovásírás-jeles napok foglalkozásainkon. Az évkörös változásrend ünnepeit együtt köszöntjük.  Falvay Károly gondolataival  valljuk, hogy” a játékok, rítusok, szokások paraszti környezetben maradtak ránk, de általános, örök emberi eszmerendszert hagyományoznak. A mai átlagos ember siralmas beszéd-mozgáskultúrája, érzelmi bizonytalansága, veszélyes pótszerek iránti megnövekedett igénye arra figyelmeztet, hogy gyökeres változásokra van szükség.”

Hagyományaink

Az időben és térben való összerendezettség érzetét keltő évkörös változásrend aktív formálása, megélése egy lehetőség erre.

Visszatérő programjaink: hagyományőrző kézműves napok, Állatok Hónapja, vándorbetlehemes, karácsonyi ünnepkör, farsang, kiszebáb égetés, 1848. március 15. emlékezete, Költészet Napi erdei versmondás, Madarak és Fák Napja, Pünkösdi Király választás,  Gyermeknap és évente háromszori iskolai kirándulás.

Énekkarunk különleges módszerekkel tanulja  rendkívüli műsorait. Minden iskolai rendezvényünk ragyogó színfoltja a hangszer kísérte varázslatos énekszó.

Iskolánkban nagy múltra tekint a képzőművészeti képzés. Fiatal alkotóink eredményes résztvevői a kecskeméti, megyei, és az országos versenyeknek. Belső tereink meghatározó grafikai élményeit is nekik köszönhetjük.

Sport tevékenységünk legfiatalabb hajtása a nemrég alakult Ménteleki Méhecskék kosárlabda csapat. Az alsó tagozatos reménységeink a felsős atlétikai szárnypróbálgatókkal, és focistákkal rendszeresen vesznek részt komoly megmérettetéseken.

A mozgáskedvelőknek óriási terület áll rendelkezésére: kosárlabda, salakos focipálya, pingpong asztalok.

Országjáró túráinkon szülők, barátok, rokonok is szélesítik ismereteiket hazánk gyönyörű vidékeiről.

Szakköreink lehetővé teszik a tudás kiegészítését, / történelem, angol,/ a múlt ismeretét / íjászat/, a kézművesség örömeit, / Körben-kör/, a rajzolás-festés alkotásokat / rajz/.

Iskolai közösségünk a Diákönkormányzat által formálódik. Tagjai működtetik az iskolarádiót. Visszajelzéseikkel teszik lehetővé a tanár-diák kapcsolat folyamatos megújulását.

Intézményünk első osztályosai az első tanévzáró ünnepükön mondják el iskolánk alapgondolatait, s ezzel az ígérettel  lépnek be a „ nagyok” közé. Ha ifj. Csoóri Sándor szavai jól  íródnak tanítványaink emlékezetébe, nem voltunk hiába…

Jót gondolni jó

Jót mondani jó

Jót tenni jó

Jónak lenni jó

Tekintse meg történetünket!

TOVÁBB
KAPCSOLAT

Kérdése lenne?

Legújabb híreink